OTHER350323_Articolo.jpgPopiežius Pranciškus įsteigė „Pasaulinę maldos už rūpinimąsi kūrinija dieną“, kuri bus švenčiama kasmet rugsėjo 1 dieną, visos Bažnyčios mastu primindama ir skatindama galvoti, katalikus ir visus geros valios žmones, apie tai, koks yra ir koks turėtų būti jų santykis su aplinka.

"- Ortodoksų Bažnyčioje jau nemažai metų rugsėjo 1-ąją minima Maldos už kūriniją diena. Kaip krikščionys, siūlome mūsų indėlį įveikiant ekologinę krizę, kurią žmonija išgyvena."

Kasmetinė „Pasaulinė maldos už rūpinimąsi kūrinija diena“, anot Šventojo Tėvo, suteiks tikintiesiems ir bendruomenėms vertingą galimybę atnaujinti savo asmeninį pritarimą savajam pašaukimui būti kūrinijos sergėtojais, dėkoti Dievui už nuostabius dalykus, kuriuos Jis mums patikėjo, šauktis Jo pagalbos rūpinantis kūrinija ir gailestingumo už padarytas nuodėmes.

Pranciškus priduria, jog ekologinė krizė kreipia į gilų dvasinį atsivertimą. Krikščionims toks atsivertimas yra susitikimas su Jėzumi, kurio pasekmės paliečia ir juos supančią aplinką. Tai suvokimas, kad būti Dievo kūrinių saugotojais ir puoselėtojais yra ne antraeilė, bet esminė dorybingo krikščioniško gyvenimo dalis.

Šv. Mišios Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje, dėkojant Dievui už nuostabius dalykus, kuriuos Jis mums patikėjo bei šaukiantis Jo pagalbos rūpinantis kūrinija ir gailestingumo už padarytas nuodėmes, bus aukojamos rugsėjo 1 d. 18 val.

2019-09-13
Parapijos sumos choras - Šilinių atlaiduose

2019-09-07
Piligriminė kelionė į Šiluvos atlaidus