Klebono žodis

Ilgą laiką Šančiai priklausė Karmelitų parapijai. Prieš pat Pirmąjį pasaulinį karą kun. Teodoro Benediktavičiaus (klebonavo 1914–1924 m. laikotarpiu) iniciatyva iš fabrikanto Rakošiaus buvo gautas medinis sandėlis, vėliau pertvarkytas į bažnyčią. Joje buvo trys altoriai. Bažnyčiai suteiktas Švč. Jėzaus Širdies titulas.

Dabartiniu metu to pastato jau nėra. Jo vietoje 5-ajame krante stovi 1-oji pradinė mokykla.

1919 m. Šančių tikintieji gavo parako sandėlį (dabartinis adresas: A. Juozapavičiaus pr. 64). Kun. T. Benediktavičiaus rūpesčiu parako sandėlis pertvarkytas į maldos namus. Įrengti trys altoriai, naujos klausyklos, pastatyta medinė varpinė, įsigyti du varpai.

1926 m. Šančiams buvo paskirtas naujas administratorius – kun. Mamertas Lumbė (klebonavo 1926–1942 metais), kurio rūpesčiu ir tikinčiųjų lėšomis pastatyti nauji vargonai, įrengti nauji suolai, pertvarkytas didysis altorius.

1930 m. gruodžio 30 d. Kauno arkivyskupas metropolitas, Romos grafas Juozapas Skvireckas raštu Nr. 3049 Šančius atskyrė nuo Karmelitų parapijos ir suteikė jiems visas parapijos teises.

Šančių parapijos klebonas kun. M. Lumbė, pasitaręs su bažnytiniu komitetu, ryžosi statyti naują bažnyčią. Tai buvo drąsus, didžiulis ir sunkus darbas, nes dauguma parapijiečių buvo nepasiturintys.

1935 m. balandį (Didžiosios savaitės metu) buvo pradėta statyti naujoji Šančių parapijos bažnyčia. Projekto autorius – architektas Algirdas Šalkauskas, statybos prižiūrėtojas – architektas A. Netyksa, kurį 1937 m. pakeitė inžinierius A. Morkūnas.

1935 m. birželio 30 d., Švč. Jėzaus Širdies atlaidų dieną, buvo pašventintas naujosios bažnyčios kertinis akmuo. Šventinimo apeigas atliko Kauno Arkivyskupijos prelatas, matematikos mokslų daktaras, teologijos magistras, Vytauto Didžiojo universiteto Garbės profesorius kun. Aleksandras Dambrauskas-Jakštas.

Nežiūrint didelių sunkumų, klebono kun. M. Lumbės, vikarų, parapijiečių ir daugelio kauniečių dėka per gana trumpą laiką bažnyčia buvo pastatyta.

1938 m. gruodžio 24 d. po Bernelių šv. Mišių, atlaikytų senoje bažnyčioje, Švč. Sakramentas buvo iškilmingai atneštas į naująją bažnyčią.

Bažnyčios šventinimo apeigas arkivyskupo J. Skvirecko pavedimu atliko pats parapijos klebonas kun. M. Lumbė. Naujajai bažnyčiai buvo paliktas Švč. Jėzaus Širdies titulas. Pirmosios šv. Mišios čia atlaikytos šv. Kalėdų pirmąją dieną, 6 val. ryte.

Vėlesnių klebonų, parapijiečių bei bažnyčios lankytojų pastangomis ir lėšomis Šančių bažnyčia buvo gražinama ir tobulinama.

2012 m. pavasarį klebono kun. V. Birjoto iniciatyva  pradėti bažnyčios remonto darbai. Pirmiausiai remontuojama bažnyčios presbiterija, o parapijiečių aukos remontui  siekia 35 tūkstančius litų.

2012 05 15

2014-10-04
Parapijos Atsinaujinimo diena su Vysk. E. Bartuliu

2014-08-31