Kovo 23 d. Šančių parapijoje įvyko V Sinodinis susitikimas, kurio pagrindinė tema buvo:

“Dialogas Bažnyčioje ir visuomenėje, ekumenizmas”.

„Visi esame pažeidžiami ir išsigandę, bet tuo pat metu visi esame svarbūs ir reikalingi, visi turi laikytis kartu...Mes visi esame šioje valtyje.“ Popiežius Pranciškus

Susitikimo metu ieškojome atsakymų į šiuos klausimus:

1. Kur ir kaip dialogas vyksta Jūsų bendruomenėje?

Kaip asmeniškai ir bendruomeniškai išgyvenate skirtingumus ir konfliktus?

Ar pakankamai kalbamės, ar tinkamai pasirenkame su kuo ir kur vystysime dialogą, ar sutinkame tinkamai diskutuoti? Ar turime noro leisti į diskusiją ir išklausyti kitą? Dialogui nėra netinkamo laiko ir kiekviena nuomonė yra svarbi. Stenkimės išsakydami savo nuomonę neįžeisti kitų.

2. Kokio atsivertimo reikia, kad dėl Evangelijos skelbimo pajėgtume įsiklausyti į „svetimą“ (ne bendraminčių ar artimų bendražygių rato) balsą?

Kas yra atsivertimas? Ar galime sakyti, kad esame atsivertę? Kodėl dažniausiai priimti svetimą lengviau nei artimą?

Kodėl mums priimti svetimą dažnai yra lengviau nei artimą?

3. Kokio Bažnyčios elgesio laukiame iššūkių ir išbandymų (pvz., karinio konflikto) metu?

Kodėl tik ištikus gyvenimo nesėkmėms ar sunkumam visi staigiai atsigręžę į tikėjimą Dievu?

Dar liko du Sinodiniai susitikimai - balandį bei gegužę , todėl mielai kviečiame prisijungti naujus parapijiečius.

„Priartėti vienas prie kito, išsakyti savo nuomonę, išklausyti vienas kitą, bandyti suprasti vienas kitą, pažvelgti vienas į kitą, pažinti vienas kitą, bandyti suprasti vienas kitą, ieškoti sąlyčio taškų – visa tai telpa žodyje dialogas.“ (Fratelli tutti, 198)

Primename, kad yra parengta anketa, kurios dėka net ir nedalyvavę susitikimuose gali rašyti savo asmenines įžvalgas Sinodinio kelio temomis: Sinodinis kelias Lietuvoje. Asmeninių įžvalgų pateikimo anketa (katalikai.lt)

Daugiau informacijos:

Informaciją suteikė -